Grudziądz. Zwolnienie z podatku od nieruchomości w centrum miasta

Grudziądz. Zwolnienie z podatku od nieruchomości w centrum miasta

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej Grudziądza Radni zagłosowali za zwolnieniami z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców posiadających lokale na Starówce i ulicy Toruńskiej. O ulgę podatkową można ubiegać się od 15 kwietnia.

Na XLII sesji Rady Miejskiej Grudziądza przyjęto uchwały w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w obszarze Starego Miasta oraz ulicy Toruńskiej. Uchwały wchodzą w życie 15 kwietnia 2021 roku i od tego dnia można składać dokumenty. Aby móc ubiegać się o ulgę podatkową przedsiębiorcy muszą złożyć odpowiednie wnioski, zgłoszenie i oświadczenia szczegółowo opisane w uchwale. Poza tym wraz z dokumentami należy złożyć korekty informacji podatkowych i załączniki ZIN-1, ZIN-2 oraz ZIN-3 jeżeli nieruchomość stanowi współwłasność. Natomiast osoby prawne składają korekty deklaracji na podatek od nieruchomości DN-1 wraz z załącznikami ZDN-1 i ZDN-2.

Dla właścicieli nieruchomości na obszarze Starego Miasta zaplanowano zwolnienie z podatku do końca 2022 roku. Także przedsiębiorcy poszkodowani trwającą modernizacją sieci tramwajowej otrzymają wsparcie w formie zwolnienia, które przysługiwać będzie do 31 grudnia 2021 roku. Zwolnienie przysługuje mikroprzedsiębiorcom prowadzącym działalność na ulicy Toruńskiej, na odcinku od ulicy Marcinkowskiego do Al. 23 Stycznia.

Jednak pomoc nie dotyczy stacji paliw, sklepów z odzieżą używaną, sklepów z bronią, salonów i sklepów operatorów sieci komórkowych, salonów gier, sklepów monopolowych, usług bukmacherskich, usług ubezpieczeniowych, instytucji finansowych, banków i parabanków oraz odpłatnych parkingów strzeżonych i niestrzeżonych.

Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Finansowego UM pod numerami telefonów:  56 45 10 242 i 56 45 10 243.

Dokumenty do zwolnienia z podatku od nieruchomości dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

0 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *